Podbeskidzie Bielsko Biała – Cracovia Kraków

Typy na mecz: „Zakład bez remisu – 2” – @1.62 (Fortuna) | „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.72 (Fortuna)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 30.08.2020

Godzina: 15:00

Stadion: Stadion Miejski (Bielsko-Biała)

Piłkarze Michała Probierza odpadli z kwalifikacji do Ligi Europy, ulegając ekipie Malmo, 2-0, w związku z tym ekipa Cracovii może skoncentrować się w pełni na krajowych rozgrywkach.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (16 spotkań): Podbeskidzie Bielsko Biała 4 wygrane, Cracovia Kraków 9 wygranych, 3 remisy.
  • Ostatni pojedynek na tym stadionie Podbeskidzie wygrało w 2015 roku.
  • W pięciu ostatnich starciach na tym boisku Cracovia wygrała dwa pojedynki i padły trzy remisy.
  • W dziesięciu ostatnich meczach, aż siedem zakończyło się bramkami obu ekip.
  • Ostatnie pięć oficjalnych starć o stawkę, zakończyło się bez wygranej Podbeskidzia.

Zapowiedź meczu Podbeskidzie Bielsko Biała – Cracovia Kraków

Podbeskidzie Bielsko Biała to tegoroczny beniaminek Ekstraklasy. Zespół zajął drugie miejsce w ubiegłorocznych rozgrywkach 1 Ligi, a także zdobył 64 gole w 34 meczach, będąc najskuteczniejszym zespołem w tych rozgrywkach. W rzeczywistości jeszcze tylko GKS Tychy zdobyło powyżej 60 goli. Co ciekawe nie zaniedbywali też przy tym obrony, tracąc 35 bramek w sezonie. Pierwsze spotkanie w Ekstraklasie jednak ewidentnie im nie wyszło. Zwłaszcza pierwsza połowa, która zakończyła się prowadzeniem Górnika 3-0. Podbeskidzie zdołało wrócić do meczu w drugiej części gry, zdobywając dwa gole, ale to było za mało na zespół z Zabrza, który jest niezwykle skuteczny u siebie. Tymczasem zespół Cracovii po pierwszej kolejce zamyka ligową tabelę, pomimo, że zwyciężyli w pierwszym pojedynku ligowym z Pogonią 2-1. To efekt nałożonej kary za ustawianie meczy. W związku z tym Cracovia ma o co walczyć.

Analiza i podsumowanie

Zespół Podbeskidzia był bardzo skuteczny na własnym stadionie w zeszłym sezonie. Ekipa strzelała także wiele bramek w Bielsku Białej, co daje im delikatną przewagę w tym starciu. Jednak Cracovia, pomimo przegranej z Malmo, to dużo bardziej doświadczony zespół w Ekstraklasie, a także zdobywca Pucharu Polski. Zespół Probierza pokazał się już z dobrej strony i poza rozgrywkami w Pucharze Polski mogą skoncentrować się tylko na grze w Ekstraklasie. W związku z powyższym uważam, że Cracovia nie powinna przegrać tego starcia. Ponadto, analizując skuteczność drużyny Podbeskidzia u siebie, a także rozsądną dyspozycję strzelecką Cracovii uważamy, że obie drużyny zdobędą bramkę w tym pojedynku.

Typy na mecz

„Zakład bez remisu – 2” – @1.62 (Fortuna)  

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.72 (Fortuna)