Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Typy na mecz: „2” – @1.87 (Fortuna) | „Legia powyżej 1.5 gola” – @1.67 (Fortuna)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 24.06.2020

Godzina: 20:30

Stadion: Stadion Miejski (Białystok)

Jagiellonia zanotowała bardzo silny koniec pierwszej części sezonu, kontynuując progres w pierwszym starciu walki w grupie mistrzowskiej. Jaga wygrała bowiem cztery z sześciu poprzednich starć ligowych, doznając tylko jednej porażki.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (34 mecze): Jagiellonia Białystok 8 zwycięstw, Legia Warszawa 15 zwycięstw, 11 remisów.
  • Poprzednie starcie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wysoką wygraną Legii 4-0.
  • Jaga wygrała tylko raz w poprzednich sześciu pojedynkach.
  • Tylko dwa gole piłkarze z Białegostoku zdobyli w tym procesie.
  • Jeden mecz z ostatnich siedmiu miał bramki obu zespołów.
  • W dwóch z poprzednich siedmiu starć zostały zdobyte więcej niż 2.5 bramki.
  • Jedna wygrana Jagiellonii i trzy remisy zostały zanotowane w czterech poprzednich starciach na tym stadionie.

Zapowiedź meczu Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok ewidentnie ma problem własnego boiska, co w spotkaniu z liderem tabeli nie wpłynie korzystnie na gospodarzy. Białostocczanie wygrali tylko jeden mecz z poprzednich sześciu na swoim terenie, notując także cztery remisy. Z kolei zawodnicy Legii wygrali cztery mecze i zremisowali raz w poprzednich sześciu próbach. Jedyna porażka przyszła w ostatnim starciu z Górnikiem, 2-0. Jednak Górnik jest jedną z czołowych drużyn w lidze pod względem skuteczności na własnym boisku. Z kolei Legia, po wznowieniu rozgrywek w widoczny sposób prezentuje najwyższy poziom spośród wszystkich drużyn i zasłużenie jest liderem tabeli. Ponadto, porażka z Górnikiem także przerwała serię pięciu kolejnych spotkań stołecznych piłkarzy z golem na wyjeździe. Mając dziesięć punktów przewagi w tabeli daje Legii także pewnego rodzaju spokój, gdyż nie mają ciśnienia związanego z możliwością straty fotela lidera.

Analiza i podsumowanie

Ponieważ bilans spotkań bezpośrednich w ostatnim czasie jest ewidentnie po stronie Legii, ponadto stołeczni piłkarze są bardzo skuteczni na wyjazdach, uważamy, że w tym pojedynku ekipa Legi dołoży kolejne trzy punkty w tabeli.

Jasno zatem wynika z tego, że goście strzelą bramkę, niemniej, biorąc pod uwagę ostatnią statystykę, zarówno w meczach domowych jak i wyjazdowych, a także statystykę Jagi w poprzednich dwóch meczach u siebie, Legia powinna zdobyć powyżej 1.5 gola.

Typy na mecz

„2” – @1.87 (Fortuna)  

„Legia powyżej 1.5 gola” – @1.67 (Fortuna)