Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Typy na mecz: „Zakład bez remisu – 1” – @1.49 (forBET) | „Górnik powyżej 1.5 bramki” – @1.87 (forBET)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 27.06.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Arena Zabrze (Zabrze)

Ekipa Górnika Zabrze jest niemal pewna utrzymania w lidze. Niemniej, w ostatnich pojedynkach spisują się bardzo dobrze, o czym świadczy między innymi wygrana na własnym boisku z zespołem warszawskiej Legii. Spodziewamy się zaciętego meczu w Zabrzu.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (55 spotkań): Górnik Zabrze 16 zwycięstw, Wisła Kraków 32 zwycięstwa, 7 remisów.
  • Ani jeden mecz z ostatnich siedmiu nie zakończył się remisem.
  • W trzech z tych spotkań obie drużyny strzeliły bramkę.
  • Z kolei w czterech przypadkach padło więcej niż 2.5 bramki.
  • Ostatni mecz, rozgrywany na tym stadionie zakończył się wygraną Górnika 4-2.
  • W poprzednich czterech starciach tutaj, Górnik wygrał trzy mecze, a Wisła jeden.
  • W ostatnich dwóch starciach na tym stadionie obie ekipy zdobyły bramkę.

Zapowiedź meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Górnik Zabrze wygrał pięć spotkań w ostatnich sześciu starć rozgrywanych na tym stadionie. Ekipa gospodarzy jest jedną z najlepiej grających zespołów w lidze na własnym boisku. W rzeczywistości przegrali tylko jedno spotkanie na tym boisku, zremisowali pięć z szesnastu pojedynków. Górnik strzela średnio dwie bramki na własnym obiekcie, a traci równo jedną.

Wisła Kraków nadal pozostaje w walce o utrzymanie, niemniej na chwilę obecna mają pięciopunktową poduszkę, nad Arką Gdynia i jeden mecz więcej do rozegrania. Wisła nie wygrała spotkania wyjazdowego od trzech kolejek, natomiast wcześniej zanotowała trzy kolejne wygrane. Co więcej, Wisła w tych trzech ostatnich starciach poza domem zdobyła tylko jedną bramkę.

Analiza i podsumowanie

Wiedząc, że Arka doznała porażki z Rakowem, piłkarze Wisły mogą podejść do tego starcia bez dodatkowej presji spowodowanej zmniejszeniem dystansu punktowego w tabeli między nimi. Ponadto, w najgorszym przypadku ekipa Wisły pozostanie na tym samym miejscu w tabeli, z różnica pięciu punktów do kolejnej ekipy. Jednak występuje tutaj jeszcze efekt Górnika, który nie walczy już o nic prócz prestiżu. W związku z tym, bezpiecznie będzie postawić na zakład bez remisu.

Wisła jest ostatnio nieskuteczna, szczególnie na wyjazdach. Tym samym możemy spodziewać się tego samego trendu w starciu na Arena Zabrze.

Typy na mecz

„Zakład bez remisu – 1” – @1.49 (forBET)  

„Górnik powyżej 1.5 bramki” – @1.87 (forBET)