Atalanta Bergamo – SSC Napoli

Typy na mecz: „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.40 (Fortuna) | „Powyżej 2.5 goli” – @1.50 (Fortuna)

Rozgrywki: Serie A

Data: 02.07.2020

Godzina: 19:30

Stadion: Gewiss Stadium (Bergamo)

Dzięki niewiarygodnej i aktywnej serii zwycięstw obu drużyn, zarówno Atalanta, jak i Napoli można teraz uznać za jedną z najlepszych drużyn we Włoszech wraz z Juve. Jednak jedynym obszarem, w którym wyprzedzają Starą Damę, jest głód zdobywania bramek.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (41 spotkań): Atalanta Bergamo 13 zwycięstw, SSC Napoli 15 zwycięstw, 13 remisów.
  • Dziewięć z poprzednich dwunastu gier miało bramki obu drużyn.
  • Pięć z poprzednich sześciu pojedynków miało trzy lub więcej bramek.
  • Poprzednie spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
  • Sześć z jedenastu poprzednich starć w tym miejscu miało bramki obu drużyn.
  • Goście strzelili dwie lub więcej bramek w dwóch z czterech ostatnich spotkań na tym stadionie.

Zapowiedź meczu Atalanta Bergamo – SSC Napoli

Sezon we Włoszech wkracza w decydującą fazę, więc nie trzeba dodawać, że drużyny wściekle rzucą się na trzy punkty. Wygląda na to, że w ten czwartek możemy być świadkami gradu bramek.

Atalanta zanotowała 2–3 zwycięstwo na wyjeździe w ostatnim meczu przeciwko Udinese. Goście strzelili szybką bramkę i chociaż gospodarze wyrównali przed przerwą, goście ponownie objęli prowadzenie strzelając dwa kolejne gole w drugiej połowie.

W międzyczasie Napoli zanotowało domowe zwycięstwo 3-1 w ostatnim tygodniu meczu przeciwko SPAL. Gospodarze znaleźli drogę do bramki już w czwartej minucie meczu. Ekipie Di Biagio udało się znaleźć wyrównanie jakiś czas później, ale gospodarze strzelili kolejnego gola tuż przed przerwą. Później dodali jeszcze jedną bramkę, aby całkowicie rozwiać wątpliwości, która drużyna jest lepsza.

Analiza i podsumowanie

Jeśli chodzi o nadchodzący pojedynek, spodziewajmy się, że niezwykle utalentowane obie ekipy  stawią się na boisku ze śmiertelną chęcią odniesienia wygranej. Gospodarze wygrali dziewięć ostatnich spotkań, a w domu wygrali dziewięć z jedenastu swoich ostatnich występów.

Z drugiej strony, ich przeciwnicy wygrali 11 z 15 poprzednich meczów, a na wyjeździe wygrali wszystkie starcia w 2020 roku, z wyjątkiem spotkania z Lazio. Co więcej, dziewięć z poprzednich dwunastu ogólnych spotkań H2H miało bramki obu drużyn, a pięć z ostatnich sześciu takich pojedynków miało trzy lub więcej bramek. Biorąc pod uwagę te obserwacje, przewidujemy festyn bramkowy w czwartek na Stadio Atleti Azzurri d’Italia.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.40 (Fortuna)  

„Powyżej 2.5 goli” – @1.50 (Fortuna)