Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok

Typy na mecz: „1” – @1.50 (forBET) | „Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @1.89 (forBET)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 29.08.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (Warszawa)

Zawodnicy warszawskiej Legii, podrażnieni odpadnięciem z kwalifikacji do Ligi Mistrzów z pewnością będą chcieli udowodnić swoją jakość na krajowym podwórku. Pomimo, że sezon w Europie rozpoczęli jak na mistrza Polski przystało, w pierwszym spotkaniu Ekstraklasy zdominowali Raków.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (35 spotkań): Legia Warszawa 15 zwycięstw, Jagiellonia Białystok 8 zwycięstw, 12 remisów.
  • Ostatni mecz zakończył się bezbramkowym remisem, w Białymstoku.
  • Jagiellonia nie strzeliła bramki w trzech poprzednich meczach
  • Dwa ostatnie starcia na tym stadionie zakończyły się wygraną Legii.
  • W tych dwóch pojedynkach Jagiellonia nie zdobyła bramki.
  • Z sześciu poprzednich starć tylko jedno zakończyło się z bramkami obu drużyn.

Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa rozczarowała po raz kolejny swoich sympatyków, odpadając z eliminacji Ligi Mistrzów, z Omonią Nikozja. Wygląda na to, że coraz ciężej jest znaleźć kraj, z którym polskie drużyny mogą na równi rywalizować. Tym samym niewiele już w Europie jest słabszych lig, niż Ekstraklasa. Legia była o wiele słabsza w tym starciu, ewidentnie widać, że zatracili formę przez przerwę pomiędzy rozgrywkami. Fakt, w pierwszym starciu ligowym pokonali na wyjeździe ekipę Rakowa, niemniej także było widać po zawodnikach pewnego rodzaju powolność. Z kolei Jagiellonia rozczarowała w ubiegłym sezonie, zajmując dopiero ósmą lokatę w tabeli. Bardzo słabo zespół prezentował się szczególnie w formacji obronnej, bowiem ekipa z Białegostoku straciła w 37 meczach aż 51 goli. Więcej traciły tylko zespoły z grupy spadkowej.

Analiza i podsumowanie

Ponieważ stołeczna Legia bardzo dobrze spisuje się na własnym boisku, w starciach krajowego czempionatu, spodziewam się, że podrażnieni odpadnięciem z kwalifikacji do Ligi Mistrzów, zdobędą komplet punktów w sobotę. Tym bardziej, że trzy poprzednie starcia Jagiellonii na wyjeździe zakończyły się porażkami. Ponadto, spotkania bezpośrednie pomiędzy tymi zespołami najczęściej są jednostronnie bramkowe, tym samym moim drugim typem jest także zakład, że obie drużyny nie strzelą bramki.

Typy na mecz

„1” – @1.50 (forBET)  

„Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @1.89 (forBET)