Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

26.11 Ekstraklasa – Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Jednym z ostatnich wydarzeń 17 kolejki Ekstraklasy będzie spotkanie Śląskiego Wrocławia z Zagłębiem Lubin. Dość niespodziewanie w tym sezonie to Zagłębie radzi sobie lepiej, zajmując w tabeli grupy mistrzowskiej obecnie 5 pozycję z 23 punktami. Tyle samo oczek do tej pory zgromadziła Jagiellonia, jeden punkt więcej ma Lech Poznań, dwa punkty więcej Legia i Korona, a trzy punkty więcej lider tabeli – Górnik Zabrze. W przypadku wygranej Zagłębia na wyjeździe realne staje się więc awansowanie na podium Ekstraklasy i dalsze wspinanie się w stronę mistrzostwa.

Gospodarz meczu, do którego dojdzie 26 listopada o godzinie 18:00 na stadionie Śląska Wrocław, zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie spadkowej, ale z zajmującą 8 pozycję w tabeli Wisłą Płock przegrywa wyłącznie gorszym bilansem bramkowym. Śląsk Wrocław, co odnotowują także forbet zakłady, może pochwalić się bardzo skutecznym napastnikiem.

Marcin Robak, wcześniej snajper i król strzelców poprzednich sezonów z Pogonią Szczecin, odbudowuje swoje snajperskie umiejętności w polu karnym jako napastnik Śląska i w obecnej odsłonie Ekstraklasy ma już 10 zdobytych goli. Forbet superbety umożliwiają więc także chociażby wskazanie, ile bramek padnie sumarycznie w całym spotkaniu, lub ile bramek strzeli konkretna strona. Można także pokusić się o obstawienie typu, ile bramek zdobędzie sam wrocławski super snajper.

Odpowiedzią na indywidualne popisy Marcina Robaka może być wzrastająca z kolejki na kolejkę forma napastnika Zagłębia Lubin, innego Polaka, Jakuba Świerczoka. Może się on pochwalić aż 9 zdobytymi brakami i mecz pomiędzy Śląskiem a Zagłębiem jest przez forbet opinie reklamowany w dużej mierze właśnie jako bezpośrednie starcie miejsc 2 i 3 na liście tegorocznych strzelców.