Warta Poznań – Lechia Gdańsk

Typy na mecz: „2” – @2.00 (Fortuna) | „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.67 (Fortuna)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 23.08.2020

Godzina: 15:00

Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii (Grodzisk Wielkopolski)

Dzisiejsza seria spotkań piłkarskiej Ekstraklasy przebiegać będzie z udziałem wszystkich trzech beniaminków. W jednym ze spotkań poznańska Warta po ponad dwóch dekadach powraca na najwyższy poziom rozgrywkowy i podejmować będzie Lechię Gdańsk.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (5 meczy): Warta Poznań 2 zwycięstwa, Lechia Gdańsk 2 zwycięstwa, 1 remis.
  • Poprzedni pojedynek w Ekstraklasie drużyna Warty wygrała 3-0, było to w 1995 roku.
  • W trzech z dotychczasowych pięciu spotkań obie drużyny zdobyły bramkę.
  • Z kolei w czterech przypadkach padło w meczu powyżej niż 2.5 bramki.

Zapowiedź pojedynku Warta Poznań – Lechia Gdańsk

Zespół Warty Poznań dołączył do piłkarskiej elity w Polsce po ponad dwudziestu latach. W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Tworka doszło do bardzo wielu zmian, które mają między innymi zagwarantować ekipie z Poznania utrzymanie się w lidze w tym sezonie. Tak szeroka grupa nowych zawodników w składzie z pewnością spowoduje, że początek sezonu dla Warty będzie bardzo ciężki. Zespół będzie ponownie musiał poszukać swojej tożsamości i przyzwyczaić się do nieco innego poziomu rozgrywek niż 1. Liga. Dodatkowo, Warta nie będzie mogła liczyć na grę w Poznaniu, a w związku z tym swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie na boisku Groclinu, w Grodzisku Wielkopolskim. Tymczasem Lechia Gdańsk, która w szeregach ma dużo więcej talentu niż Warta, w ubiegłym sezonie nieco rozczarowała. Piłkarze z Gdańska zajęli czwarte miejsce w tabeli, czyli tuż za strefą dającą możliwość gry w europejskich pucharach. Z pewnością teraz będą chcieli poprawić ten wynik.

Analiza i podsumowanie

Ponieważ piłkarze Warty zostali rzuceni na głęboką wodę od początku sezonu, będzie to miało z pewnością odzwierciedlenie w wyniku tego pojedynku. Niemniej, spowoduje także, iż zespół pozna potencjał zespołu ze ścisłej czołówki Ekstraklasy. Lechia jest lepszym zespołem, przynajmniej o klasę, zatem uważam, że zwycięży w tym pojedynku.  Wszystko poza wygraną Lechii będzie niespodzianką. Jedynymi sparingami jakie te zespoły rozegrały przed sezonem, były mecze o Puchar Polski. Warta pokonała po karnych Stargard Szczeciński, a Lechia wygrała 0-4, ze Stalą Stalowa Wola. Po regulaminowym czasie gry, zawodnicy z Poznania remisowali 3-3. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że początkowo prowadzili 0-1, a następnie przegrywali 3-1. Biorąc pod uwagę te obserwacje, spodziewam się, że Warta strzeli przynajmniej jednego gola.

Typy na mecz

„2” – @2.00 (Fortuna)  

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.67 (Fortuna)