Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Typy na mecz: „X” – @3.30 (forBET) | „Obie drużyny strzela bramkę” – @1.76 (forBET) | „Powyżej 2.5 bramki” – @2.02 (forBET)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 22.08.2020

Godzina: 17:30

Stadion Stadion Miejski (Wrocław)

Najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniem w piłkarskiej Ekstraklasie będzie pojedynek pomiędzy wrocławskim Śląskiem, a ekipą Piasta Gliwice. Śląsk stracił w ubiegłym sezonie siedem punktów do Piasta w tabeli.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (34 mecze): Śląsk Wrocław 12 zwycięstw, Piast Gliwice 14 zwycięstw, 8 remisów.
  • Ostatni pojedynek, rozgrywany w Gliwicach, zakończył się skromną wygraną Piasta, 1-0.
  • W czterech poprzednich starciach obie drużyny po równo podzieliły między sobą wygrane.
  • Śląsk wygrał trzy i zremisował raz z tym przeciwnikiem w ostatnich czterech pojedynkach we Wrocławiu.
  • W starciach tych padło łącznie 16 bramek, co daje średnią 4 gole na mecz.
  • Sześć poprzednich starć na tym obiekcie zakończyło się z bramkami obu drużyn.

Zapowiedź meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Oba zespoły z pewnością liczą na to, że obecnie rozpoczynający się sezon zakończą w lepszym stylu niż ubiegły. Ekipa śląska zakończyła poprzednie rozrywki na piątym miejscu w ligowej tabeli, natomiast Piast zdobył drugi medal w ciągu dwóch lat w zawodach, sięgając po trzecią pozycję. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że obie drużyny preferują grę na własnym obiekcie i to tutaj osiągają lepsze wyniki. W związku z tym, w sobotnim pojedynku to Śląsk będzie miał delikatną przewagę. Tymczasem zespół Formalika wygrał na tym stadionie po raz ostatni w sezonie 2016/17, 3-4. Pomijając jednak końcówkę ubiegłego sezonu, gdzie oba zespoły straciły wiele punktów, zawodnicy Piasta zdołali także w gorącym okresie ligowym pokonać Legię Warszawa przy Łazienkowskiej. Jednak w środku sezonu Piast zaliczył serię pięciu kolejnych porażek na wyjeździe, a także sześciu meczy bez wygranej. Tymczasem Śląsk wygrał cztery z dziesięciu poprzednich spotkań na własnym boisku, doznając tylko jednej przegranej.

Analiza i podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że wrocławianie zagrają na własnym boisku, a także bilans spotkań bezpośrednich na tym terenie w ostatnich latach, Śląsk powinien wygrać to spotkanie. Jednak mamy początek nowego sezonu, a Piast będzie chciał zbierać punkty od samego początku by znów włączyć się do walki o mistrzostwo. Ekipa Formalika potrafi się także zmotywować na ważne mecze, a takim niewątpliwie powinien być zbliżający się pojedynek ze Śląskiem. Wygląda zatem na to, że zespoły podzielą się punktami w tym starciu. Jeśli chodzi o nasz drugi typ, musimy zwrócić chociażby uwagę na to, że w ostatnich czterech pojedynkach bezpośrednich tutaj padło 16 bramek, a w każdym z nich obie drużyny strzelały gola. Tym samym podobny trend powinniśmy obserwować i tym razem.

Typy na mecz

„X” – @3.30 (forBET)  

„Obie drużyny strzela bramkę” – @1.76 (forBET)  

„Powyżej 2.5 bramki” – @2.02 (forBET)