Zagłębie Lubin – Lech Poznań

Typy na mecz: „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.63 (Fortuna) | „Powyżej 2.5 goli” – @1.84 (Fortuna) | „Zakład bez remisu – 1” – @2.35 (Fortuna)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 21.08.2020

Godzina: 18:00

Stadion: Stadion Zagłębia Lubin (Lubin)

Po zaledwie miesiącu przerwy, piłkarska Ekstraklasa wraca na boiska, rozpoczynając kolejny sezon. Na starcie czeka na nas ciekawie zapowiadający się pojedynek Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Emocji nie zabraknie.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (50 spotkań): Zagłębie Lubin 16 zwycięstw, Lech Poznań 19 zwycięstw, 15 remisów.
  • Ostatnie starcie, rozgrywane na tym stadionie, zakończyło się remisem 3-3.
  • W pięciu poprzednich pojedynkach, obie drużyny strzelały bramkę.
  • W trzech z pięciu poprzednich starć wynik końcowy brzmiał 2-1.
  • W ostatnich pięciu spotkaniach drużyna Lecha nie zanotowała ani jednej wygranej.
  • Lech strzelał bramkę w poprzednich sześciu pojedynkach.

Zapowiedź meczu Zagłębie Lubin – Lech Poznań

W spotkaniach Zagłębia z Lechem tak naprawdę wszystko jest możliwe. Oba zespoły bowiem preferują ofensywny styl gry.  W rzeczywistości, Lech, wraz z Legią, był najskuteczniejszym zespołem ubiegłego sezonu, zdobywając w sumie 70 bramek, natomiast zespół Miedziowych zajął miejsce tuż za nimi, ze zdobyczą 61 bramek. Trzeba zwrócić uwagę na to, że tylko te trzy zespoły przekroczyły granicę 60 bramek w sezonie, podczas gdy kolejny zespół w tej klasyfikacji zdobył 51 goli. Jednak Lubinianie nieco za dużo bramek tracili, w związku z czym nieco rozczarowali w ubiegłym sezonie rozgrywając jego drugą część w grupie spadkowej. Warto wspomnieć, że Lech stracił w przerwie między sezonami swoją największą gwiazdę, czyli Christiana Gytkjæra. Król strzelców ubiegłego sezonu i najlepszy w historii Lecha zagraniczny strzelec. Z kolei w szeregach Zagłębia zabraknie Bartosza Białka, który został sprzedany do niemieckiego VfL Wolfsburg.

Analiza i podsumowanie

Pomimo straty wartościowych zawodników w obu ekipach, możemy liczyć na emocjonujący pojedynek w Lubinie. Zagłębie z pewnością będzie chciało dobrze wejść w nowy sezon, a Lech chce od samego początku walczyć o mistrzostwo Polski. W związku z tym oba zespoły będą walczyć o trzy punkty. Weźmy jednak pod uwagę to, że Lech z pewnością odczuje w większym stopniu stratę swojego napastnika, niż Zagłębia. Dodając do tego bilans spotkań bezpośrednich na przestrzeni ostatnich lat, uważamy, że Zagłębie nie powinno przegrać tego meczu, a samo spotkanie powinno obfitować w bramki. I to po obu stronach boiska.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.63 (Fortuna)  

„Powyżej 2.5 goli” – @1.84 (Fortuna)  

„Zakład bez remisu – 1” – @2.35 (Fortuna)