As Monaco - Stade Rennais

20.12 Ligue 1 – As Monaco – Stade Rennais

W ramach najbliższej kolejki francuskiej Ligue 1, zaplanowanej na 20 grudnia, dojdzie do spotkania mistrza kraju – AS Monaco – ze Stade Rennais. Nikt nie ma wątpliwości, że drużyna gospodarzy w dyspozycji z poprzedniego sezonu bez najmniejszego problemu poradziłaby sobie z takim przeciwnikiem. Jednak analizując typy sportowe na dziś widać jak na dłoni, że tylko nieliczni bukmacherzy widzą wysoką przewagę gospodarzy na własnym stadionie.

Przede wszystkim AS Monaco w niczym nie przypomina ofensywnej maszynki do zdobywania goli, która w tamtym sezonie bez problemu zbliżyła się do granicy 100 bramek w Ligue 1. Dzisiaj, nie tylko za sprawą transferów z klubu, ekipa z Księstwa Monako nie ma sił na równą rywalizację ani z PSG o mistrzostwo kraju, ani z zespołami w Lidze Mistrzów, gdzie już teraz Monako nie ma szans na awans. Jest to na pewno zaskoczeniem po rewelacyjnym zeszłym sezonie i świetnej grze na wszystkich frontach klubu Kamila Glika. Obecnie, co odzwierciedlają typy na dziś tylko piłka, Monako nie prezentuje ani takiej klasy w napadzie, ani dokładności i rzetelności w defensywie.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że klub ze Stade Rennais wcale nie musi przyjechać do Monako wyłącznie po odbiór lekcji grania w piłkę nożną. Tym bardziej, że goście w tym sezonie spisują się niewiele gorzej niż gospodarze. Monaco wygrało 10 i zremisowało 2 spotkania do tej pory, Rennes skutecznie wygrało 7 spotkań, remisując 3-krotnie. Rennes ma jednak problem ze strzelaniem większej ilości bramek i m.in. dlatego rozliczne typy n dziś uwzględniają raczej przewagę gospodarzy. 37 goli strzelonych w 16 dotychczasowych kolejkach Ligue 1 przez piłkarzy z Księstwa to mimo wszystko bardzo dobry wynik.