Molde FK – Kuopio PS

Typy na mecz: „X” – @4.50 (Fortuna) | „Obie drużyny strzelą gola” – @1.69 (Fortuna)

Rozgrywki: Liga Mistrzów

Data: 19.08.2020

Godzina: 18:00

Stadion: Aker Stadion (Molde)

Norwescy mistrzowie mają ciężki okres w krajowej lidze. Obecnie mają serię dwóch przegranych meczów w Eliteserien, co w dużej mierze wpłynęło na ich pewność siebie. Ale nadal mają przewagę własnego boiska, która jest kluczowym czynnikiem podczas europejskich spotkań.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Zbliżające się spotkanie będzie pierwszym w historii pojedynkiem pomiędzy obiema drużynami.

Zapowiedź meczu Molde FK – Kuopio PS

Niewiele lepiej jest w przypadku drużyny przyjezdnej. W obecnym sezonie mistrzowie Finlandii również mają kłopoty po dziewięciu kolejkach. Przegrali swój pierwszy mecz sezonu w ostatniej rundzie i są teraz na drugim miejscu w tabeli. W poprzednim sezonie wygrali pierwszą rundę kwalifikacji w obu meczach z Witebskiem. Jednak ich radość nie trwała długo, gdyż Legia Warszawa odesłała ich do domu w drugiej rundzie kwalifikacyjnej. To był bolesny mecz dla drużyny z Finlandii, która przegrała rywalizację różnicą jednej bramki. Ponadto, zespół KuPS zanotował tylko jedną wygraną w czterech poprzednich pojedynkach w lidze. Widać zatem, że ekipa z Finlandii nie jest w wybitnej dyspozycji.

Analiza i podsumowanie

Gospodarze przegrali trzy mecze w ciągu czterech poprzednich kolejek w Eliteserien. Wszystkie zostały poniesione przeciwko drużynom z środka tabeli. Dzięki temu goście mogą zdecydowanie wykorzystać luki w defensywie ekipy Molde. Dlatego obrona Molde musi starać się jak najlepiej kontrolować grę obronną, aby uniknąć przegranej. Podobnie, gdy patrzymy na wyjazdową formę zespołu KuPS. Większość z ich ostatnich spotkań wyjazdowych to remisy Z sześciu poprzednich meczów poza domem mają tylko dwa zwycięstwa. Nawet w meczach, w których udało im się zdobyć przynajmniej jeden punkt, tracili przynajmniej jedną bramkę. Dlatego opowiadamy się za remisem w regulaminowym czasie, oraz, że obie drużyny zdobędą bramkę.

Typy na mecz

„X” – @4.50 (Fortuna)  

„Obie drużyny strzelą gola” – @1.69 (Fortuna)