Resovia Rzeszów – Widzew Łódź

Typy na mecz: „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.57 (forBET) | „Powyżej 2.5 bramek” – @1.61 (forBET)

Rozgrywki: 2. liga

Data: 19.07.2020

Godzina: 13:05

Stadion: Stadion Resovia (Rzeszów)

Najbardziej emocjonującym pojedynkiem drugiej ligi będzie spotkanie, walczącego o bezpośredni awans do 1 ligi, Widzewa, ze starającymi się wziąć udział w barażach zawodników, Resovii.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (3 pojedynki): Resovia Rzeszów 1 zwycięstwo, Widzew Łódź 1 zwycięstwo, 1 remis.
  • Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami zakończył się wyjazdową wygraną Resovii 0-1.
  • Piłkarze Resovii nie zanotowali jeszcze wygranej na tym stadionie.
  • Średnia bramek strzelanych w meczu to 2.0.
  • Tylko raz w meczu zostało zdobytych powyżej 2.5 bramki.
  • Obie drużyny strzeliły gole w 2/3 wszystkich występów.

Zapowiedź meczu  Resovia Rzeszów – Widzew Łódź

W walce o bezpośredni awans do pierwszej ligi, poza drużyną Widzewa, która ma w dorobku 59 punktów, walczą jeszcze zawodnicy Górnika Łęczna (59 punktów) oraz GKS-u Katowice (58 punktów). Biorąc pod uwagę najbliższą kolejkę, to najłatwiejsze, teoretycznie zadanie czeka piłkarzy z Katowic, którzy będą grali ze Stalą Stalowa Wola, która walczy o utrzymanie. Łęczna zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Piłkarze Widzewa, po wznowieniu rozgrywek prezentują się poniżej oczekiwań. Byli absolutnym faworytem do bezpośredniego awansu, podczas gdy zdołali już spaść w ligowej tabeli. Niemniej, dzięki ostatniej wygranej ze Stalą Stalowa Wola, powrócili na fotel lidera. Pewne jest jednak to, że mają już zapewniony udział w barażach. Widzew, po wznowieniu rozgrywek wygrał tylko raz z pięciu spotkań na wyjeździe i nie zdobył trzech punktów od trzech pojedynków.

Resovia z kolei jest jedną z dziesięciu ekip, które nadal mają realne szanse na zajęcie czwartego miejsca w ligowej tabeli, a tym samym zapewnić sobie baraże o pierwszą ligę. Jednak biorąc pod uwagę to, że nie wygrali od pięciu spotkań w lidze, są małe szanse na pozytywny wynik w meczu z Widzewem. Co prawda przegrali tylko w jednym przypadku na sześć ostatnich starć w Rzeszowie, jednak aż cztery z nich zakończyły się remisem.

Analiza i podsumowanie

Biorąc pod uwagę rangę tego pojedynku, powinniśmy być świadkami goli w tym meczu. W kwestii wyniku możemy spodziewać się każdego rozwiązania w Rzeszowie, zatem skupimy się tym razem na rynku bramek. Zawodnicy Resovii co prawda strzelili tylko cztery bramki w pięciu poprzednich meczach u siebie, jednak Widzew zdobył aż osiem goli w czterech poprzednich starciach wyjazdowych. Co więcej, cztery z poprzednich ośmiu w przypadku Resovii i aż siedem z ostatnich ośmiu Widzewa zakończyły się z bramkami obu drużyn. Obie ekipy strzelały także gole w 67% starć bezpośrednich. W związku z tym spodziewamy się tego samego trendu w niedzielę.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.57 (forBET)  

„Powyżej 2.5 bramek” – @1.61 (forBET)