Legia Warszawa – Linfield FC

Typy na mecz: „Poniżej 4.5 bramki” – @1.47 (forBET) | „2(+2.5)” – @1.90 (forBET)

Rozgrywki: Liga Mistrzów

Data: 18.08.2020

Godzina: 19:00

Stadion: Stadion Miejski w Warszawie (Warszawa)

Mistrz Polski, Legia Warszawa zmierzy się z reprezentantami Irlandii Północnej Linfield FC o miejsce w ćwierćfinale eliminacji Ligi Mistrzów na kolejny sezon.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • To będzie pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami w historii.

Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Linfield FC

Zawodnicy Legii Warszawa powrócili na fotel mistrza kraju po uznaniu wyższości Piasta Gliwice w ubiegłym sezonie. Triumfatorzy Ekstraklasy zakończyli rozgrywki mając niewielką, trzypunktową przewagę nad najbliższym rywalem w tabeli. Zdobyli w sumie 69 punktów z 37 występów w lidze. Jednak walka o tytuł toczyła się niemal do samego końca, mimo, że Legia miała dość dużą przewagę przed rozpoczęciem rundy mistrzowskiej. Z drugiej strony The Blues także zakończyli w zeszłym sezonie rozgrywki NIFL Premiership jako mistrzowie. Co ciekawe, zespół Linfeld zdobył dokładnie taką samą liczbę punktów co Legia, czyli 69, jednak w 31 meczach ligowych w harmonogramie. Zespół Linfield miał także cztero-punktową przewagę nad wicemistrzami kraju w tabeli.

Analiza i podsumowanie

Legia Warszawa rozpocznie pojedynek z Linfield po wygranej w pierwszej rundzie Pucharu Polski z drużyną GKS Bełchatów 1-6 na wyjeździe, a Aleksandar Vukovic tym samym powinien być pewny swojego zespołu w nadchodzącym meczu. Z kolei The Blues zanotowali kolejne zwycięstwo w rundzie wstępnej kwalifikacji, bez straty gola. W pierwszym meczu pokonali zespół Tre Fiori 0-2, natomiast w kolejnym pojedynku pokonali Drita 0-3. W związku z tym zespół wygląda na dobrze przygotowany do turnieju. Drużyna Linfield nie rozrywała spotkań po zamknięciu ligi, ponieważ ich liga zakończyła się w marcu. Zanotowali wspaniały sezon w kampanii, ale ich liga nie jest tak konkurencyjna w porównaniu z Ekstraklasą w Polsce. Biorąc pod uwagę statystykę poprzednich pojedynków obu drużyn możemy spodziewać się kilku bramek. Typ na mniej niż 4.5 gola będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem dla graczy w spotkaniu. Jeśli chodzi o zwycięzcę, to Legia jest zdecydowanym faworytem pojedynku, toteż wygrana Legii z handicapem jednej bramki jest bardzo prawdopodobna. Jednak Legia nie powinna wygrać większą różnicą niż dwa gole, toteż handicap +2.5 na Linfield powinien być dobrą alternatywą.

Typy na mecz

„Poniżej 4.5 bramki” – @1.47 (forBET)  

„2(+2.5)” – @1.90 (forBET)