ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław

Typy na mecz: „2” – @2.22 (forBET) | „Śląsk Wrocław wygra przynajmniej jedną połowę” – @1.62 (forBET) | „Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @2.22 (forBET)

Rozgrywki: Puchar Polski

Data: 16.08.2020

Godzina: 20:30

Stadion: Stadion MOSiR (Łódź)

Jeszcze nie tak dawno, obie drużyny rywalizowały ze sobą w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy. Obecnie ŁKS rozpocznie rozgrywki w 1 lidze, natomiast Śląsk przystąpi do sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (14 spotkań): ŁKS Łódź 4 zwycięstwa, Śląsk Wrocław 8 zwycięstw, 2 remisy.
  • Ostatni pojedynek zakończył się wysoką wygraną Śląska 4-0.
  • ŁKS nie zdobył bramki w dwóch poprzednich starciach.
  • Śląsk Wrocław wygrał poprzednie pięć spotkań, a w siedmiu ostatnich jest niepokonany.
  • Tylko w jednym pojedynku z ostatnich siedmiu ŁKS zdobył bramkę.
  • Na tym stadionie ŁKS zanotował tylko jeden remis w poprzednich trzech pojedynkach.

Zapowiedź meczu ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław

Zacznijmy od tego, że drużyna Wojciech Stawowego wygrała tylko jeden mecz pod jego wodzą w Ekstraklasie. ŁKS prezentował się słabo, w efekcie czego po tylko jednym sezonie został zdegradowany do 1 ligi. Ponadto, drużyna zdecydowanie odstawała poziomem od reszty zespołów i jako pierwsza spadła z ligi. Ponadto, zespół grał bardzo słabo w ofensywie, a po utracie ich perełki, Daniego Ramireza, w zespole zabrakło całkowicie kreatywności i zagrożenia pod bramką przeciwnika. Z kolei Śląsk Wrocław zakończył zmagania piłkarskiej Ekstraklasy na piątej pozycji, pomimo, że po rundzie zasadniczej ekipa z dolnego śląska zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Śląsk całkowicie odpuścił sobie rundę finałową Ekstraklasy, zdobywając w niej tylko pięć punktów.

Analiza i podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że obie drużyny dzieli jeden poziom rozgrywkowy, a także fakt, że ŁKS nie prezentował się dobrze w ostatnich pojedynkach bezpośrednich, ekipa z Wrocławia jest faworytem do wygranej. Fakt, że jest to Puchar Polski, a zespoły są w okresie przygotowawczym może zaburzać nieco normalny cykl gry obu ekip. Natomiast nie zapominajmy, że rozgrywki zakończyły się niespełna miesiąc temu. Ponadto, ŁKS strzelił tylko 33 gole w 37 meczach ligowych, a w siedmiu poprzednich starciach H2H łączny wynik to 14-1 dla Śląska. Biorąc pod uwagę te obserwacje, spodziewamy się zwycięstwa zespołu przyjezdnego, jak również, że tylko ekipa gości zdobędzie bramkę.

Typy na mecz:

„2” – @2.22 (forBET)  

„Śląsk Wrocław wygra przynajmniej jedną połowę” – @1.62 (forBET)  

„Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @2.22 (forBET)