PAOK Saloniki – Benfica Lizbona

Typy na mecz: „2” – @1.81 (forBET) | „Strzeli pierwszego gola – 2” – @1.59 (forBET)

Rozgrywki: Liga Mistrzów

Data: 15.09.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Stadio Toumbas (Saloníki)

Toumbas Stadium będzie świadkiem półfinałowego spotkania, o to która z drużyn zagra w finale z Krasnodarem. Bezpośredni awans PAOK-u do ćwierćfinału został odnotowany po zwycięstwie odniesionym nad ekipą Besiktasu.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (4 mecze): PAOK Saloniki 0 zwycięstw, Benfica Lizbona 3 zwycięstwa, 1 remis.
  • W ostatnich dwóch meczach obie drużyny zdobyły bramkę.
  • Tylko jeden z ostatnich czterech spotkań zakończył się remisem.
  • Ich poprzednie spotkanie zapewniło Eagles zwycięstwo na wyjeździe 1-4.

Zapowiedź meczu PAOK Saloniki – Benfica Lizbona

Po wygranej u siebie 3-1, gospodarz zakwalifikował się do półfinału, w którym czeka na niego Benfica, która trafiła tutaj z automatu do turnieju. Gospodarz miał niezrównaną passę pod koniec ubiegłego sezonu w lidze i ma przewagę na własnego boiska. Co sprawia, że mają duże szanse na spotkanie z Krasnodarem na kolejnym poziomie turnieju. Z drugiej strony Benfica będzie polegać na sile swojego składu i przewadze ligowej nad gospodarzem. PAOK gościć będzie portugalski zespół po wygranym 1-0 meczu u siebie z AEL Larissą w pierwszym meczu greckiej Super League w tym sezonie. W międzyczasie Benfica przegrała z FC Porto 2-1 na wyjeździe w spotkaniu Taca de Portugal, które odbyło się w zeszłym miesiącu.

Analiza i podsumowanie

Od 2014 roku drużyny spotykały się cztery razy na wszystkich najważniejszych rozgrywkach w harmonogramie. W tym okresie Benfica była zwycięska we wszystkich z wyjątkiem jednego, w którym zanotowała remis. Poza tym PAOK strzelił tylko 2 bramki w tym samym okresie, tracąc 8 bramek od Benfiki. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w 2018 roku, co pokazuje, że szanse prawdopodobnie nie zmienią się zbytnio. Portugalczycy wykazali się nieco lepszą formą ostatnio, dlatego osiągnięcie wygranej na wyjeździe będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem dla graczy. Ponieważ ich ostatnie starcie H2H zakończyło się wysoką wygraną Benfiki, typ na Benfikę, która strzeli jako pierwsza gola, będzie prawdopodobnie odpowiednią opcją na przyzwoite zwroty w tym starciu.

Typy na mecz

„2” – @1.81 (forBET)  

„Strzeli pierwszego gola – 2” – @1.59 (forBET)