FC Rostov – Zenit St. Petersburg

Typy na mecz: „2” – @1.78 (Fortuna) | „Zenit powyżej 1.5 bramki” – @1.88 (Fortuna)

Rozgrywki: Premier League

Data: 15.08.2020

Godzina: 19:00

Stadion: Rostov Arena (Rostów)

Zespół Zenitu to najlepsza drużyna w kraju przez ostatnie kilka lat, a w ostatnim sezonie podnieśli tytuł w wielkim stylu. W rzeczywistości mieli 15-punktową przewagę nad drugim Lokomotivem Moskwa, zanim kampania dobiegła końca.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (50 spotkań): FC Rostov 13 zwycięstw, Zenit St. Petersburg 26 zwycięstw, 11 remisów.
  • Piłkarze Zenitu zanotowali 20 z poprzednich 25 ogólnych zwycięstw.
  • Strzelili pięć lub więcej bramek w dwóch z czterech poprzednich spotkań.
  • W tym miejscu gospodarze nie strzelili gola w pięciu z poprzednich dziewięciu starć.
  • Od 2009 roku gospodarze wygrali na tym stadionie tylko trzykrotnie.

Zapowiedź pojedynku FC Rostov – Zenit St. Petersburg

Weźmy pod uwagę fakt, że zawodnicy Zenitu strzelili także najwięcej bramek w rozgrywkach, 65, podczas gdy żadna z pozostałych drużyn nie zdołała nawet zdobyć nawet 50. Stracili też najmniej bramek, 18, podczas gdy następna najlepsza straciła 29. W tej chwili są również w bezkonkurencyjnej dyspozycji, podczas gdy ich przeciwnicy walczą o zdobycie nawet prostych wygranych. Co więcej, posiadacze tytułu również mają bardzo dobry bilans spotkań bezpośrednich z tym przeciwnikiem.

Analiza i podsumowanie

Zawodnicy Zenitu są broniącymi mistrzami ligi i wygrali sześć poprzednich spotkań. Ich ostatnia porażka została odnotowana w grudniu, w Lidze Mistrzów. Prawdę mówiąc, ostatni mecz, który przegrali poza Ligą Mistrzów, miał miejsce we wrześniu 2019 roku. To prawie rok od obecnej daty. W tym czasie zanotowali trzy oddzielne zwycięskie serie po sześć spotkań i serię pięciu kolejnych zwycięstw. Z drugiej strony zespół z Rostowa był bez zwycięstwa w ośmiu z ostatnich dziesięciu meczów ogółem, a od października 2019 roku odnieśli w sumie tylko dwa zwycięstwa w tym miejscu. Co więcej, panujący mistrzowie również mają w niedawnej przeszłości imponujący bilans spotkań bezpośrednich przeciwko temu przeciwnikowi, a szczególnie na tym stadionie. Dlatego w sobotę spodziewamy się zwycięskiego występu Zenitu St. Petersburg.

Typy na mecz

„2” – @1.78 (Fortuna)  

„Zenit powyżej 1.5 bramki” – @1.88 (Fortuna)