Cracovia - Wisła Kraków

13.12 Ekstraklasa – Cracovia – Wisła Kraków

Derby Krakowa to wydarzenie piłkarskie o wyjątkowej randze, zwłaszcza dla środowiska kibicowskiego z samego Krakowa. Chociaż zarówno zespół „Pasów” jak i „Białej Gwiazdy” dominowały w krótkich fragmentach historii polskiej piłki, to nigdy jednocześnie i stosunkowo rzadko zdarza się, aby dochodziło do zaciętych derbów Krakowa właśnie w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli polskiej Ekstraklasie. Do kolejnego wielkiego święta piłkarskiego w Krakowie dojdzie przy okazji spotkania Cracovia – Wisła już 13 grudnia i będzie to doskonała okazja do tego, aby wytypować swojego zwycięzcę w sts online i zgarnąć duży bonus w przypadku wygranej.

Ostatnie lata nie były dla Wisły Kraków szczególnie łaskawe, podobnie jak dla Cracovii i oba zespoły dawno nie gościły chociażby w europejskich pucharach czy de facto chociażby w grupie mistrzowskiej polskiej Ekstraklasy. W tym sezonie przynajmniej Wisła ma szansę odwrócić ten trend – aktualnie ma 29 punktów i z każdym kolejnym meczem zabezpiecza swoją pozycję w czołowej ósemce na koniec rundy zasadniczej. Cracovia w tym samym czasie zebrała od lokalnego rywala o 9 punktów mniej i przez to zajmuje odlegle, 12 miejsce w tabeli, bez większych szans na doścignięcie oddalającej się grupy mistrzowskiej. Właśnie dlatego bukmacherzy sts zakłady nie dają wielkich szans na zwycięstwo „Pasom”.

Naturalnie przed złożeniem własnego typu na to wydarzenie, warto pamiętać o historii, jaka łączy oba kluby z Krakowa. Derby pomiędzy nimi od zawsze były bardzo zacięte i nawet gdy drużyny grały w innych ligach, były w stanie między sobą nawiązać wyrównaną walkę. Dlatego warto upewnić się, czy sts oferta na zwycięstwo lub chociaż remis Cracovii nie jest godny zainteresowania.