Paris Saint Germain – Olympique Marsylia

Typy na mecz: „2(+1.5)” – @1.51 (forBET) | „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.66 (forBET)

Rozgrywki: Ligue 1

Data: 13.09.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Parc des Princes (Paryż)

Nie ma ostatnio większego klasyka w Ligue 1 niż ten, PSG przeciwko Olympique Marsylii. Rywalizacja między drużynami, jak również kibicami stała się legendarna. Ten mecz podsumuje weekendowe rozgrywki we Francji.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (54 spotkania): Paris Saint Germain 28 zwycięstw, Olympique Marsylia 15 zwycięstw, 11 remisów.
  • W zeszłym sezonie PSG wygrało to spotkanie 4-0.
  • W ostatnich sześciu spotkaniach PSG strzeliło 19 goli przeciwko Marsylii.
  • Marsylia nie pokonała PSG w lidze od 2011 roku, a w Paryżu od 2010 roku.
  • Istnieje 80% szans, aby zobaczyć ponad 2.5 gola.

Zapowiedź meczu Paris Saint Germain – Olympique Marsylia

Musimy jednak być świadomi, że ten mecz będzie inny. Na stadionie będzie mało fanów, i w większości stadion będzie pusty. Ale to nie jedyny problem. Aż 7 graczy PSG, w tym Neymar, Kylian Mbappe i Marquinhos, jest w izolacji po wykryciu u nich Covid-19. To znacznie uszczupliło kadrę zespołu. Zostało to dobitnie podkreślone, gdy przegrali swój pierwszy ligowy mecz sezonu na wyjeździe z Lens 1-0. Marsylia ostatnio przegrywa w starciach z PSG i wygląda na to, że ten mecz może być ich najbardziej realistyczną szansą na rzadkie zwycięstwo. A odniesione w Paryżu byłoby wisienką na torcie. Marsylia do tej pory rozegrała tylko jeden mecz, w którym pokonali Brest 2-3 na wyjeździe.

Analiza i podsumowanie

Normalnie trudno byłoby mierzyć się z PSG. Drużyną dużo lepszą, aktualnym mistrzem Francji, niepokonaną od dekady na tym stadionie. Ale w świetle tego wszystkiego, co się wydarzyło, Marsylia ma wielką szansę na wygranie tego meczu. Kurs na zwycięstwo wynosi około 3.50, ale oczywiście PSG wciąż ma kilku dobrych zawodników, którzy zagrają u trenera Thomasa Tuchela w zamian. Dlatego warto postawić na Marsylię z handicapem. Wygląda również na to, że obie drużyny strzelą gola.

Typy na mecz

„2(+1.5)” – @1.51 (forBET)  

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.66 (forBET)