IF Elfsborg – FF Falkenberg

Typy na mecz: „1” – @1.60 (Fortuna) | „Powyżej 2.5 bramki” – @1.53 (Fortuna)

Rozgrywki: Allsvenskan

Data: 13.08.2020

Godzina: 18:00

Stadion: Boras Arena (Boras)

Przegrana 6-0 na wyjeździe z Hacken była jak dotąd jedynym rozczarowaniem ekipy Elfsborga w w tym sezonie. Po ostatniej wygranej poza domem 0-1 z Oestersunds w lidze, są niepokonani w sześciu kolejnych meczach.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (11 spotkań): IF Elfsborg 8 zwycięstw, FF Falkenberg 1 zwycięstwo, 2 remisy.
  • Gospodarz wygrał wszystkie w domu siedem spotkań z wyjątkiem jednego.
  • Jedyne zwycięstwo gości miało miejsce w czerwcu 2019 roku.
  • W ich poprzednim spotkaniu De Gule wygrali 4-0 u siebie.
  • Obie drużyny strzelały w trzech z pięciu ostatnich spotkań.

Zapowiedź pojedynku IF Elfsborg – FF Falkenberg

Piłkarze Elfsborga do tej pory byli niepokonani na własnym boisku, ale cztery z sześciu tych spotkań zakończyły się remisem, co będzie niewątpliwie lekkim zmartwieniem gospodarzy. Przeciwnie zespół Falkenbergs, który zmaga się z zaledwie 2 zwycięstwami z 7 wyjazdowych spotkań w lidze, tym samym okazując niemałe kłopoty w starciach poza domem. Falkenbergs odniósł tylko jedno zwycięstwo w ostatnich dziesięciu meczach w harmonogramie. Byli niepokonani w dwóch kolejnych meczach w lidze ale w poprzednim pojedynku doznali skromnej porażki z Malmo FF 0-1. 15-punktowe prowadzenie w tabeli nad Falkenbergs prawdopodobnie działa na korzyść drużyny  Elfsborga w tym meczu jak również przewaga własnego boiska. Gospodarz ma lepszą passę w lidze z zaledwie jedną porażką po 14 ligowych występach, podczas gdy Falkenbergs ma w sumie tylko dwa zwycięstwa w tym samym okresie.

Analiza i podsumowanie

Hans Eklund i jego piłkarze nie powinni być realnym zagrożeniem dla Elfsborga grając w starciu wyjazdowym, ponieważ jego drużynie nie udało się tego zrobić w spotkaniach bezpośrednich od 2014 roku. Zwycięstwo gospodarzy będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem dla graczy, biorąc pod uwagę statystykę gospodarzy  doskonałą formę w tym sezonie. Ze swoją wysoką średnią bramek 1.8 goli w lidze, De Gule nie powinni martwić się o niski wynik w tym pojedynku w Boras. Gość prawdopodobnie będzie sprawdzał funkcjonowanie ich obrony przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Typy na mecz

„1” – @1.60 (Fortuna)  

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.53 (Fortuna)