FC Liverpool – Leeds United

Typy na mecz: „Wynik pierwszej połowy – 1” – @1.68 (Fortuna) | „Liverpool powyżej 1.5 bramki w 1. połowie” – @2.95 (Fortuna)

Rozgrywki: Premier League

Data: 12.09.2020

Godzina: 18:30

Stadion: Stadion Anfield (Liverpool)

The Reds w końcu położyli kres swojemu trzydziestoletniemu oczekiwaniu na mistrzostwo ligi, a tuż przed świętowaniem zwycięstwa Jurgen Klopp oświadczył, że nie jest zadowolony i ma zamiar bronić zdobytej korony.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (94 mecze): FC Liverpool 50 zwycięstw, Leeds United 22 zwycięstwa, 22 remisy.
  • Ostatnie starcie tych dwóch zespołów miało miejsce w Pucharze EFL w 2016 roku, a podopieczni Kloppa odnieśli zwycięstwo 2-0.
  • Zanotowali również 14 z poprzednich 17 zwycięstw ogółem.
  • W rzeczywistości po raz ostatni podopieczni Marcelo Bielsy pokonali tego przeciwnika w 2001 roku.
  • The Reds strzelili dwa lub więcej goli w pięciu z poprzednich siedmiu starć.

Zapowiedź pojedynku FC Liverpool – Leeds United

Niemiecki menedżer powiedział, że chce, aby jego drużyna była maszyną do wyników, a medal w Premier League przyjdzie sam. Konsekwencja jest kluczowa dla zespołu Liverpoolu i są zdeterminowani za wszelką cenę rozpocząć kampanię od zwycięstwa. Przypomnijmy tylko, że byli najlepszą drużyną w kraju, razem z Manchesterem City przez ostatnie dwa lata, a The Reds mogą mieć pewną przewagę na początku sezonu. Powodem jest to, że Pep Guardiola i jego zespół mocno starali się o pozyskanie Lionela Messiego z Barcelony, ale ich wysiłek się nie udał. Co więcej, Obywatele nie zawarli jeszcze porozumienia z Napoli, aby sprowadzić Kalidou Koulibalyego. Ponadto istnieją doniesienia, że ​​niektórzy kluczowi gracze w obozie City również cierpią z powodu przerażającego wirusa Covid-19. Z całą pewnością jest to odpowiedni moment, by uderzyć dla zawodników Kloppa. Jeśli uda im się zapewnić sobie wczesne prowadzenie w wyścigu o tytuł, ich dynamika drastycznie zmieni się na ich korzyść. Biorąc pod uwagę, że zmierzą się z nowo promowaną drużyną, która powróciła do Premier League po 16 latach przerwy, Liverpool jest faworytem do osiągnięcia zwycięstwa, tym bardziej, że mecz odbywa się na Anfield.

Analiza i podsumowanie

The Reds są wściekli po przegranej w Superpucharze z Arsenalem i będą zdeterminowani, aby ich triumf w Premier League nie był jednorazowy. Biorąc pod uwagę problemy, z którymi boryka się Manchester City, ma on szansę na wczesne zajęcie czołowej pozycji i możemy liczyć na to, że sześciokrotni mistrzowie Europy w pełni to wykorzystają. Grają na Anfield, ich ulubionym terenie i walczą z beniaminkiem. Od 2004 roku piłkarze Leeds nie zagrali ani jednego meczu na najwyższym poziomie, a ich pierwszy mecz po powrocie rozgrywany będzie przeciwko panującym mistrzom. Spodziewajmy się przekonującego zwycięstwa Liverpoolu w ten weekend.

Typy na mecz

„Wynik pierwszej połowy – 1” – @1.68 (Fortuna)  

„Liverpool powyżej 1.5 bramki w 1. połowie” – @2.95 (Fortuna)