Girondins Bordeaux – Olympique Lyon

Typy na mecz: „1” – @4.30 (forBET) | „Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.91 (forBET)

Rozgrywki: Ligue 1

Data: 11.09.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Stade Matmut-Atlantique (Bordeaux)

Zespół Girondins Bordeaux zmierzy się z Olympique Lyon w piątkowym meczu Ligue 1, po niemal dwutygodniowej przerwie spowodowanej występami narodowymi w Lidze Narodów.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (57 spotkań): Girondins Bordeaux 13 zwycięstw, Olympique Lyon 23 zwycięstwa, 21 remisów.
  • W ostatnich sześciu meczach H2H obie drużyny zdobyły bramkę.
  • Zespół Olympique Lyon nie przegrał z tym przeciwnikiem od czterech spotkań.
  • W czterech z sześciu poprzednich starć H2H wynik meczu zawierał powyżej 2.5 bramki.

Zapowiedź meczu Girondins Bordeaux – Olympique Lyon

Gospodarze rozpoczęli sezon będąc niepokonanymi, remisując w pierwszym meczu 0-0 u siebie z Nantes, a następnie pokonując Angers 0-2 na wyjeździe. To wynik Angers zrobił na wielu wrażenie, biorąc pod uwagę, że Angers nie zawsze są łatwi do pokonania na Stade Raymond Kopa. Obecnie Bordeaux zajmuje drugie miejsce w lidze i jak dotąd nie straciło gola. Tymczasem Lyon jest na ósmym miejscu, ale zagrał tylko jedno spotkanie i był to wspaniały mecz dla klubu po rozczarowującym odpadnięciu z Ligi Mistrzów w półfinale. Lyon pokonał Dijon 4-1. Memphis Depay strzelił hat-tricka w tym meczu. Jednak dostrzegli to skauci Barcelony i wygląda na to, że utalentowany pomocnik dołączy do Dumy Katalonii. Oficjalnie nadal jest graczem Lyonu, ale wydaje się mało prawdopodobne, że zagra w dzisiejszym meczu. Jeśli zapadnie decyzja o transferze, to może być cios dla klubu.

Analiza i podsumowanie

Ekipa Bordeaux nie zaimponowała u siebie w pierwszym meczu, ale w następnym pokazała wyraźną dojrzałość. Uważamy, że Lyon może czasami zmagać się w starciach poza domem w tym sezonie, ale jest bardzo silny u siebie. Nadal jednak muszą zjednoczyć się jako drużyna, a to może być dla nich trudny mecz, nawet jeśli mają bardziej utalentowaną drużynę. Do tego dołożyć należy niepewną przyszłość Depaya. Sytuacja ta również nie wpłynie pozytywnie na końcowy rezultat.

Typy na mecz

„1” – @4.30 (forBET)  

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.91 (forBET)