Cork City vs Legia Warszawa

10.07 – EL. LM – Cork City vs Legia Warszawa – Czym Cork City zaskoczy Legię – typują bukmacherzy

Bukmacherskie strony przeczuwają problemy po stronie Legionistów

Od sezonu 2018/2019 Mistrz Polski ma utrudnioną (wydłużoną) drogę eliminacyjną do Ligi Mistrzów – musi startować od samego początku. Oznacza to przede wszystkim wcześniejsze wystartowanie kalendarza, konieczność przeprogramowania obozów przygotowawczych i przyspieszenie ze zmianami kadrowymi. W efekcie Mistrz Polski do gry o europejskie puchary wraca już 10 lipca – jeszcze w trakcie Mistrzostw Świata. Rywalem Legionistów będzie mistrz Irlandii, Cork City.

Chociaż więc rywal wydaje się egzotyczny i w zasięgu polskich piłkarzy, to jednak bukmacherzy online znajdują kilka argumentów przemawiających właśnie na korzyść rywali Legii. Przede wszystkim, liga irlandzka gra w systemie wiosna-jesień, więc obecnie mistrz Irlandii jest już w połowie swojego kolejnego sezonu – co musi mieć wpływ na rozegranie, schematy i przygotowanie fizyczne Irlandczyków. Polskie kluby miały zawsze problem z dobrym wejściem w eliminacje Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów – nawet w latach, gdy startowały dopiero z pułapu drugiej i trzeciej rundy eliminacyjnej i bywały rozstawione. Nie dziwi więc, że dla wszystkich dziennikarzy, samych sportowców oraz kibiców, najbliższe zreformowane rozgrywki europejskie są wielką niewiadomą.

Najlepsze kursy proponowane przez strony bukmacherskie

Polscy bukmacherzy Internetowi proponują już teraz obstawianie zwycięzcy pierwszego meczu, do którego dojdzie na stadionie w Cork City 10 lipca. Naturalnie drużyną rozstawioną i faworyzowaną w dalszym ciągu, jest obecny Mistrz Polski – Legia Warszawa. Niemniej Cork City już dwukrotnie uczestniczyło w rozgrywkach Pucharu UEFA i jeśli tym razem na swoim boisku irlandzki klub byłby w stanie ograć Legię – zakłady bukmacherskie są skłonne wypłacić za to kurs rzędu 2.50-3.00. Z kolei wygrana Legii na wyjeździe 10 lipca w Cork City jest wyceniana na 2.00-2.50, więc różnica kursowa nie jest zauważalna.

Autor: DG