Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Typy na mecz: „Poniżej 2.5 bramki” – @2.15 (Fortuna) | „Raków poniżej 1.5 bramki” – @1.52 (Fortuna)

Rozgrywki: Ekstraklasa

Data: 10.07.2020

Godzina: 20:30

Stadion: Arena Zabrze (Zabrze)

Oba zespoły mają już zapewnioną bezpieczna pozycję w Ekstraklasie. Górnik bowiem znajduje się na trzecim miejscu w tabeli ligowej grupy spadkowej z dorobkiem 47 punktów, natomiast na czele tej tabeli jest Raków, który ma o trzy punkty więcej.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (11 spotkań): Górnik Zabrze 4 zwycięstwa, Raków Częstochowa 4 zwycięstwa, 3 remisy.
  • Poprzedni pojedynek zakończył się wygraną Rakowa 2-1.
  • Ostatnie starcie na tym stadionie zakończyło się wygraną Górnika 1-0.
  • Poprzednie trzy starcia na Arena Zabrze zakończyły bez porażki ekipy Górnika.
  • W poprzednich czterech starciach tutaj padło mniej niż 2.5 bramki.
  • Raków strzelił tylko 2 gole w poprzednich 4 meczach tutaj.
  • Tylko w 2 z 7 ostatnich starć padło więcej niż 2.5 bramki.

Zapowiedź pojedynku Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Górnik Zabrze zwolnił w ostatnim czasie i zanotował dwie kolejne porażki. Jedna z nich miała miejsce na własnym stadionie, tym samym ekipa ze Śląska przerwała trwającą 11 spotkań serię bez porażki (w tym 7 zwycięstw).  Była to dopiero druga porażka Zabrzan przed własną publicznością w tym sezonie. Co więcej, przed tymi dwoma porażkami Górnik mógł pochwalić się serią 7 kolejnych meczy bez porażki w lidze. W Zabrzu m.in. swój mecz przegrała w połowie czerwca warszawska Legia.

Z kolei Raków Częstochowa to beniaminek Ekstraklasy, który bardzo dobrze wszedł w ten sezon. Co prawda Częstochowianie przegrali w ostatnim meczu 1-2 z Zagłębiem Lubin, ale wcześniej wygrali cztery kolejne mecze ligowe. Raków jest pewny pozostania w lidze na kolejny sezon, zatem przystąpi do pojedynku z Górnikiem bez wielkiej presji.

Analiza i podsumowanie

Obie drużyny zrobiły już to co miały zrobić w tym sezonie. Zapewniły sobie bezpieczne miejsce w rozgrywkach na kolejny rok, a także pokazały swoje możliwości piłkarskie. Górnik to jedna z najlepszych drużyn w lidze na własnym stadionie, z kolei Raków, jako beniaminek nieźle spisuje się także na wyjazdach, jak na tak niedoświadczoną drużynę. Ponieważ w tym meczu każdy wynik jest możliwy, skupimy swoje typy na brakach.

Idąc za statystyką, a także aktualną dyspozycją obu ekip, uważam, że to spotkanie zakończy się zdobyciem poniżej 2.5 bramki, jak to miało miejsce w ostatnich czterech meczach na tym stadionie. A ponieważ Raków tylko raz zdobył więcej niż 1.5 bramki z ostatnich siedmiu starć bezpośrednich, a także raz strzelił powyżej 1.5 bramki w trzech poprzednich starciach wyjazdowych, będzie to dobra alternatywa w tym meczu.

Typy na mecz

„Poniżej 2.5 bramki” – @2.15 (Fortuna)  

„Raków poniżej 1.5 bramki” – @1.52 (Fortuna)