Maccabi Hajfa – Zeljeznicar Sarajewo

Typy na mecz: „1 (Handicap 0-1)” – @1.73 (Fortuna) | „Obie drużyny strzelą gola” – @2.12 (Fortuna)

Rozgrywki: Liga Europy

Data: 09.09.2020

Godzina: 19:00

Stadion: Sammy Ofer Stadium (Hajfa)

Zawodnizy Maccabi Hajfa dominują w izraelskiej Premier League od kilku sezonów. Tytuł zdobyliby w zeszłym roku, gdyby nie niezwykła forma Maccabi Tel Aviv.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • To będzie pierwszy w historii mecz bezpośredni pomiędzy tymi drużynami.

Zapowiedź pojedynku Maccabi Hajfa – Zeljeznicar Sarajewo

W kwalifikacjach do Ligi Europy zawodnicy Baraka Bakhara są faworytami do wygrania, głównie z dwóch powodów. Przede wszystkim pochodzą z izraelskiej czołówki, która jest znacznie lepsza niż ich bośniacki odpowiednik. Kolejnym czynnikiem, który przechyla szalę na korzyść Maccabi Hajfa, jest to, że gra toczy się na ich własnym boisku. Zwłaszcza, że mecz ten jest pojedynczym starciem, zawodnicy Bakhara powinni rzetelnie wykonać swoją pracę i przejść do następnej rundy. Należy jednak wspomnieć, że Zeljeznicar jest obecnie w fenomenalnej formie. Strzelali gole na zawołanie, a aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse, trzeba zwrócić uwagę na to, że gospodarze mają ostatnio pewne problemy z obroną. Z tego powodu oczekujemy bramek od obu drużyn.

Analiza i podsumowanie

Jak wspomniano wcześniej, zespół Maccabi Hajfa gra w lidze, która zajęła 22. miejsce pod względem współczynnika UEFA, podczas gdy ich przeciwnik pochodzi z rozgrywek uznawanych za 40. najlepsze na kontynencie  i to z 55 możliwych lig . Co więcej, ponieważ mecz pucharowy będzie jedynym starciem, a także rozegrany zostanie na stadionie Sammy Ofer, Maccabi Hajfa będzie mieć przewagę w tę środę. Zwróćmy jednak uwagę, że zawodnicy Zeljeznicara wygrali dziewięć z ostatnich dziesięciu meczów i strzelili dwa lub więcej goli w ośmiu z dziesięciu poprzednich pojedynków. Co więcej, zdołali wygrać cztery poprzednie starcia wyjazdowe. Z drugiej strony, podopieczni Bakhara nie wygrali w czterech z ostatnich siedmiu pojedynków w klasyfikacji generalnej oraz tak samo w sześciu z ośmiu poprzednich meczów. Zapewne, będący w dobrej formie i zdesperowani goście powinni znaleźć drogę do bramki zespołu Maccabi przynajmniej raz w tę środę.

Typy na mecz

„1 (Handicap 0-1)” – @1.73 (Fortuna)  

„Obie drużyny strzelą gola” – @2.12 (Fortuna)