Belgia – Islandia

Typy na mecz: „Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @1.52 (forBET) | „Poniżej 2.5 bramki” – @2.34 (forBET)

Rozgrywki: Liga Narodów

Data: 08.09.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Stade Roi Baudouin (Bruksela)

Bruksela będzie świadkiem starcia reprezentacji Belgii z Islandią w drugiej rundzie meczów Ligi Narodów w tym sezonie. W grupie składającej się z Anglii i Danii, Belgia ma duże szanse na awans do finałów.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (11 spotkań): Belgia 11 zwycięstw, Islandia 0 zwycięstw, 0 remisów.
  • Tylko w jednym meczu w ciągu ostatniej dekady obie drużyny zdobyły bramkę.
  • Ich poprzednie spotkanie dało Belgii zwycięstwo 2-0 u siebie.
  • Sześć z 11 zwycięstw Belgii to ich bilans u siebie.

Zapowiedź meczu Belgia – Islandia

Mecz rozgrywany u siebie będzie dla Belgii najsilniejszym atutem, biorąc pod uwagę ich pierwsze zwycięstwo 0-2 z Danią na wyjeździe w ostatnim meczu. Ich ataki były bardzo skrupulatnie przemyślane, ponieważ sześć z ich 9 strzałów trafiło w światło bramki w tym meczu. Podkreślmy, że Belgowie mieli mniej niż połowę czasu posiadania piłki. Mecz otwarcia Islandii z Anglią był, zgodnie z oczekiwaniami, korzystny dla gości, ale zawodnicy Erika Hamrena przegrali tylko jednym golem, który był wynikiem rzutu karnego Raheema Sterlinga. Nawet gdy ataki Anglii były ciągłe, Islandczycy dzielnie stawiali potężną obronę przez cały mecz. Możemy oczekiwać, że goście zrobią to samo, ale nie wiadomo, czy uda im się osiągnąć dobry wynik w meczu wyjazdowym z najsilniejszą drużyną w grupie.

Analiza i podsumowanie

Belgia rozpoczęła mecz Ligi Narodów od zwycięstwa i czystego konta w meczu wyjazdowym. W związku z tym prawdopodobnie przeniesie tę cechę na nadchodzące starcie dzięki swojej formie w meczach u siebie. Gospodarz może zdecydowanie cieszyć się przewagą własnego boiska w tym starciu, dlatego wydaje się, że Belgia zdominuje Islandię w tym spotkaniu. Poza tym, po 11 zwycięstwach z rzędu Belgowie walczą o fotel lidera w grupie. Islandia zagra po porażce u siebie, a ich skład jest stosunkowo słabszy w porównaniu z ekipą gospodarzy. Eden Hazard, Romero Lukaku i Mertens stanowią prawdziwe zagrożenie dla obrony gości tej w grze. Ze względu na waleczność, Islandia będzie potrzebować cudów, aby powstrzymać ataki gospodarzy Tak więc mecz z wysoką ilością bramek jest prawdopodobny, ale tylko jedna z drużyn będzie je zdobywała.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę – NIE” – @1.52 (forBET)  

„Poniżej 2.5 bramki” – @2.34 (forBET)