Lyon - Atalanta

07.12 Liga Europy – Lyon – Atalanta

W ramach szóstej, ostatniej już kolejki w fazie grupowej Ligi Europy, 7 grudnia na boisku spotkają się dwa zespoły: Atalanta Bergamo i Olimpique Lyon. 28 września mecz tych dwóch drużyn skończył się remisem 1:1, jak będzie teraz? Typy bukmacherów na dziś w ramach tego spotkania znowu są podzielone, obydwie drużyny mają duże szanse na wygraną, ale obydwie też mogą nie dać rady z presją i tym razem po raz kolejny zremisować.

Czwartkowy mecz będzie rozgrywany w ramach grupy E. Zarówno Atalanta, jak i Lyon mają zapewniony awans z grupy. Atalanta zajmuje tam obecnie pierwsze, a Lyon drugie miejsce, – obydwie drużyny mają tę samą liczbę punktów, a konkretnie jedenaście. Raczej nie ma sensu oczekiwać, że pozostałe drużyny grupy E – Apollon i Everton zaskoczą w czasie ostatnich spotkań w fazie grupowej. Na pięć spotkań Atalanta 3 wygrała i dwa zremisowała, to samo Lyon. Typy bukmacherów nie pozostawiają wątpliwości, że to te drużyny wzbudzają w kibicach najwięcej emocji w grupie E.

Olimpique Lyon ma za sobą bardzo nieudany poprzedni sezon, w tym natomiast zaskakuje. Włoska Atalanta radzi sobie natomiast bardzo dobrze właściwie od początku rozgrywek. Awans do Ligi Europy to dla tego zespołu bardzo duże wyróżnienie. Gra obydwu – i Atalanty, i Lyonu jest niezwykle wyrównana, drużyny są przygotowane na dużą rywalizację, zwłaszcza że dla obydwu Liga Europy to swego rodzaju spełnienie marzeń po serii niezbyt udanych sezonów. Typy bukmacherów na ligę europejską dają naprawdę duże szanse zarówno Atalancie, jak i Lyonowi. Drużyny prą do przodu łeb w łeb, jak będzie na czwartkowym spotkaniu, to się dopiero okaże, ale na pewno będą duże emocje.