Austria – Rumunia

Typy na mecz: „Obie drużyny strzelą bramkę” – @2.05 (Fortuna) | „Powyżej 2.5 bramki” – @2.10 (Fortuna)

Rozgrywki: Liga Narodów

Data: 07.09.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Worthersee Stadion (Klagenfurt)

Austria pozytywnie rozpoczęła swoją kampanię w Lidze Narodów 2020 i zdominowała Norwegię zwyciężając 2-1 u siebie w piątek. Mimo to muszą popracować nad wykańczaniem stwarzanych przez siebie sytuacji. Prawdę mówiąc, formacja ofensywna Austriaków wygląda słabo. Jednak pomoc wygląda bardzo solidnie, natomiast nie za każdym razem może przyjść na ratunek.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (5 spotkań): Austria 1 zwycięstwo, Rumunia 1 zwycięstwo, 3 remisy.
  • W ostatnich czterech meczach zanotowano trzy remisy, z czego dwa bezbramkowe.
  • Austria nie strzeliła gola w trzech z pięciu dotychczas rozegranych pojedynków.
  • Dwa z trzech ostatnich starć zakończyły się z bramkami obu drużyn.

Zapowiedź meczu Austria – Rumunia

Z kolei Rumunia miała pecha w meczu otwierającym przeciwko Irlandii Północnej, które zakończyła remisem 1-1. Zawodnicy Mirela Radoi byli znacznie lepsi, a wynik byłby zupełnie inny, gdyby nie seria oszałamiających parad bramkarskich Baileya Peacock-Farrella. Rumuni oddali kilkanaście strzałów na bramkę i przez około 50 minut grali w przewadze. Das Team zajął drugie miejsce w swojej grupie w edycji 2018 po remisie i porażce z Bośnią. Tym razem będą chcieli uniknąć podobnego losu, tym razem walcząc z drużyną o podobnej randze. Tymczasem Tricolorii byli niepokonani w kampanii 2018, ale zajęli drugie miejsce, ze stratą 2 punktów za Serbią.

Analiza i podsumowanie

Oba zespoły pokazały się znakomicie podczas spotkań otwarcia, ale Rumunia po prostu nie miała szczęścia, by wygrać z dużą przewagą. Goście przyjeżdżają do Klagenfurtu po tym, jak strzelili gole w 9 kolejnych meczach wyjazdowych, zanim ich ostatnia podróż zakończyła się porażką 5-0 z Hiszpanią. Austria z kolei była znana ze swojej solidnej linii defensywnej i wygrywała mecze z niewielkim marginesem, ale to się zmieniło w ostatnich latach i ich obrona została złamana w 4 z ostatnich 5 meczów we wszystkich miejscach. Obejmuje to także bramkę strzeloną przez Łotwę w ostatnim meczu grupowym eliminacji Mistrzostw Europy. Tak więc stawiamy tutaj na bramki, wybierając jako główny zakład „obie drużyny strzelą”.  Ponad 1.5 gola w meczu mógłby być bezpiecznym wyborem, gdyby kursy były nieco lepsze. W każdym razie w ostatnich 5 meczach wyjazdowych Rumunii padło ponad 2.5 gola, podobnie jak trzy ostatnie mecze u siebie Austrii. Tak więc, powyżej 2.5 gola z niskimi stawkami to nasza druga opcja. Jeśli chodzi o wynik to uważamy, że Austria może pokonać Rumunię podobnym wynikiem co Norwegię. Ale wiąże się to z dużym ryzykiem i dlatego to kolejna opcja ale z bardzo niską stawką.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @2.05 (Fortuna)  

„Powyżej 2.5 bramki” – @2.10 (Fortuna)