Szwajcaria – Niemcy

Typy na mecz: „2” – @1.85 (forBET) | „Poniżej 2.5 bramki” – @1.97 (forBET)

Rozgrywki: Liga Narodów

Data: 06.09.2020

Godzina: 20:45

Stadion: St. Jakob-Park (Bazylea)

Die Mannschaft stracili świetną okazję w ostatnim meczu Ligi Narodów, aby potencjalnie zapewnić sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. Prowadzili 1-0 z Hiszpanią nawet w doliczonym czasie gry, zanim stracili gola w 95 minucie.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (11 spotkań): Szwajcaria 2 zwycięstwa, Niemcy 11 zwycięstw, 2 remisy.
  • W ciągu ostatnich 100 lat tylko dwukrotnie zawodnicy Lowa przegrali z tym przeciwnikiem.
  • Strzelili łącznie 20 bramek w poprzednich siedmiu meczach.
  • Ostatnia wygrana Szwajcarii miała miejsce w 2012 roku, a wcześniej w 1938 roku.
  • Ani razu zawodnicy Vladimira Petkovicia nie zachowali czystego konta w domu.

Zapowiedź meczu Szwajcaria – Niemcy

Ostatni remis musiał być zdecydowanie bolesny dla zespołu, ale wiemy co mogą pokazać zawodnicy Joachima Lowa, chodzi o to, że są stworzeni na takie chwile. Nie zamierzają się poddać, a którakolwiek drużyna jeśli będzie miała się z nimi zmierzyć to z pewnością będzie w niebezpieczeństwie. Szwajcaria z kolei przegrała w pierwszym spotkaniu z Ukrainą. Co więcej, nie są na tym samym poziomie, co ich przeciwnicy, czterokrotni mistrzowie świata. Biorąc pod uwagę ogromny talent zespołu Die Mannschaft, ich doświadczonego i przebiegłego menedżera, ich determinację, by zatrzeć ślady po fatalnej kampanii Mistrzostw Świata 2018 i historię starć bezpośrednich ze Szwajcarią w tę niedzielę gospodarze będą pod ogromną presją.

Analiza i podsumowanie

Wyjazdowa porażka Szwajcarii w meczu z Ukrainą 2-1 w ostatnim meczu prawdopodobnie pozbawiła Szwajcarów szans na awans do dalszej części rozgrywek. Na 22 minuty przed końcem meczu Oleksandr Zinchenko trafił na 2-1 pozbawiając w ten sposób szans na remis, ekipę Petkovicia. W międzyczasie podopieczni Lowa musieli podzielić się punktami z Hiszpanią po tym, jak zremisowali u siebie 1-1. Czterokrotni mistrzowie świata prowadzili 1-0, ale na kilka sekund przed zakończeniem Jose Gaye doprowadził do wyrównania. Zawodnicy Die Mannschaft stracili dwa punkty w otwierającym meczu, z drużyną, która prezentuje podobny poziom do kadry Niemiec.  Z tego powodu podopieczni Lowa będą zdeterminowani i zdesperowani. Co więcej, byli niepokonani w 12 z poprzednich 13 meczów, a jedyna przegrana miała miejsce w meczu z Holandią. Ponadto wygrali cztery kolejne mecze na wyjeździe. Co więcej, mają też świetne wyniki w starciach bezpośrednich z tym rywalem w ciągu ostatniego stulecia. Dodatkowo Szwajcarzy doznali porażki w sześciu z ostatnich dziesięciu pojedynków, a ich jedyne zwycięstwa w ciągu ostatnich dwóch lat to Gruzja, Gibraltar i Irlandia. Krótko mówiąc, nie udało im się odnotować ani jednej wygranej z drużyną, którą można by uznać za godnego przeciwnika. W związku z tym oczekujemy pewnej wygranej reprezentacji Niemiec.

Typy na mecz

„2” – @1.85 (forBET)  

„Poniżej 2.5 bramki” – @1.97 (forBET)