Wolwerhampton – Olympiacos Piraeus

Typy na mecz: „1” – @1.82 (forBET) | „Wolverhampton powyżej 0.5 bramki w 2 połowie” – @1.64 (forBET)

Rozgrywki: Liga Europy

Data: 06.08.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Molineux Stadium (Wolverhampton)

Zawodnicy Wolverhampton starali się jak tylko mogli, aby zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Europy, ale po ostatniej kolejce musieli zadowolić się siódmym miejscem i tym samym pozycją tuż poza europejskimi pucharami.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (1 mecz): Wolwerhampton 0 zwycięstw, Olympiakos Piraeus 0 zwycięstw, 1 remis.
  • Poprzedni pojedynek między tymi zespołami zakończył się wynikiem 1-1.

Zapowiedź meczu Wolwerhampton – Olympiacos Piraeus

Biorąc pod uwagę to, że Wolvws nie zagrają w Europie w kolejnym sezonie, zdecydowanie powinno ich zwolnić, aby rozważnie podchodzili do każdego kolejnego spotkania w tych rozgrywkach. Tylko zwycięstwo w tym turnieju daje im możliwość gry w pucharach. Dla zespołu, który był tak inspirującą siłą w Premier League, byłaby to bajka. Jednak na drodze do tego staną im zawodnicy Olympicosu. Pierwsza runda zakończyła się remisem i przestraszyła nieco ekipę z Anglii. Jednak goście byli w stanie strzelić cennego gola na wyjeździe, a to zadziałało tylko na ich korzyść. Pierwsza połowa była trochę przypadkowa, pomimo braku bramek, ponieważ gospodarze zostali zmuszeni do gry w dziesięciu, po tym, jak Ruben Semedo otrzymał czerwoną kartkę za faul. Chociaż goście powinni znacznie lepiej wykorzystać swoją przewagę liczebną, musieli zadowolić się tylko jednym golem na wyjeździe. Ale w drugiej rundzie może się okazać, że zmieni on zasady gry. Powodem było to, że podopieczni Santo mogli sobie pozwolić na bezpieczną grę i dobrą obronę, podczas gdy ich koledzy byliby zmuszeni walczyć o bramkę.

Analiza i podsumowanie

Chyba największą różnicę w poziomie obu drużyn można zauważyć po tym, z jakiej ligi pochodzą. Dosłownie, nawet to, że Wolves walczyli z czołowymi ekipami w Anglii o kwalifikacje do Ligi Europy sugeruje jak bardzo różni się poziom rozgrywkowy obu lig. Piłkarze Wolverhampton przez to są znacznie lepiej zorientowani w meczach pod presją, w których trzeba wygrać, i regularnie walczą z jednymi z najlepszych drużyn na świecie. Te czynniki sugerują, że Wilkom uda się zdobyć miejsce w ćwierćfinałach. Z kolei Grecy będą zdesperowani i będą dążyć do zdobywania bramek, zaniedbując swoją obronę, co jednoznacznie otworzy drogę do bramki dla zawodników Wolverhampton.

Typy na mecz

„1” – @1.82 (forBET)  

„Wolverhampton powyżej 0.5 bramki w 2 połowie” – @1.64 (forBET)