Portugalia – Chorwacja

Typy na mecz: „1” – @1.98 (Fortuna) | „Powyżej 1.5 bramki” – @1.40 (Fortuna)

Rozgrywki: Liga Narodów

Data: 05.09.2020

Godzina: 20:45

Stadion Estadio Do Dragao (Porto)

Wszystkie oczy jak w większości przypadków będą skierowane na asa Juventusu, Cristiano Ronaldo, który gra dla swojej drużyny narodowej. Ponieważ w kadrze Chorwacji zabraknie Luki Modrica i Ivana Rakiticia w środku, ich wizyta nie będzie tak owocna, jak się spodziewają.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (5 spotkań): Portugalia 4 zwycięstwa, Chorwacja 0 zwycięstw, 1 remis
  • Gospodarz jest niepokonany na wszystkich spotkaniach od 1996 roku.
  • Ich poprzednie spotkanie zakończyło się remisem 1-1.
  • Tylko w jednym z pięciu meczów obie drużyny zdobyły bramkę.
  • Gość strzelił dotychczas tylko jednego gola w swoich starciach.

Zapowiedź meczu Portugalia – Chorwacja

Portugalczycy mieli trudności w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Ale dzięki dwóm następującym po sobie zwycięstwom z Litwą i Luksemburgiem, łącznym wynikiem 8-0, gospodarz mógł zapewnić sobie miejsce w tym turnieju. Z drugiej strony Chorwacja pokazała przyzwoitą formę w ostatnim czasie, notując serię sześciu spotkań bez porażki w kalendarzu. Goście przegrali dwa ostatnie mecze wyjazdowe w Lidze Narodów w zeszłym sezonie i zagrają z Portugalią po wygranym 2-1 u siebie meczu z Gruzją w starciu towarzyskim.

Analiza i podsumowanie

Ostatni pojedynek, rozegrany pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem remisowym, 1-1.Był to jednak mecz towarzyski. Jednak z powodu braku w składzie rozgrywających w postaci zwodników Modrica i Rakitica, podopieczni Zlatko Dalica mają małe szanse na obalenie portugalskiej obrony w tym spotkaniu. Z tak silnym i skutecznym liderem, jakim jest Cristiano Ronaldo, gospodarze zmierzają w kierunku łatwego zwycięstwa. Poza tym Chorwaci strzelili tylko jednego gola w swoich pięciu spotkaniach bezpośrednich z reprezentacją Portugalii od 1996 roku. Tak więc zakład na powyżej 1.5 bramki będzie prawdopodobnie najlepszym zakładem w tym meczu. Dodatkowo, opierając się na statystykach H2H, Chorwacja tylko raz zremisowała z Portugalią, w związku z tym oczekujemy wygranej gospodarzy.

Typy na mecz

„1” – @1.98 (Fortuna)  

„Powyżej 1.5 bramki” – @1.40 (Fortuna)