Podhale Nowy Targ – Pogoń Szczecin

Typy na mecz: „2” – @1.43 (forBET) | „Poniżej 3.5 bramki” – @ 2.04 (forBET)

Rozgrywki: Puchar Polski

Data: 02.09.2020

Godzina: 16:00

Stadion: Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego (Nowy Targ)

Pierwszym krokiem Pogoni Szczecin w rozgrywkach o krajowy Puchar będzie środowe spotkanie z ekipą Podhala, w Nowym Targu. Portowców czeka zaległy pojedynek 1/32 finału tych rozgrywek.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Zbliżający się mecz będzie pierwszym pojedynkiem w historii spotkań bezpośrednich obu drużyn.

Zapowiedź meczu Podhale Nowy Targ – Pogoń Szczecin

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że drużyna stoczniowców jest tutaj zdecydowanym faworytem. Jednak rozgrywki o Puchar Polski dostarczają wielu niespodzianek. Na pewno zatem piłkarze Pogoni, aby awansować do kolejnej rundy muszą zachować czujność. Widać także, że Pogoń nie lekceważy tego starcia, bowiem do Nowego Targu przybyła już w poniedziałek. W Nowym Targu nie zagra jednak Maciej Żurawski, który doznał kontuzji w meczu z Piastem Gliwice. Klub z Nowego Targu zajmuje obecnie piąte miejsce w swojej grupie trzeciej ligi z  kompletem punktów po trzech rozegranych meczach. Podhale wygrało wszystkie swoje pojedynki, niemniej rozegrało ich niemal najmniej w lidze z uwagi na kwarantannę, którą musieli odbyć zawodnicy. Ponieważ w szeregach Podhala wykryto zakażenie, trzy ligowe mecze Szarotkek musiały zostać przełożone, jak również spotkanie z Pogonią. Zespół Pogoni z kolei w poprzedniej ligowej kolejce pokonał w starciu wyjazdowym drużynę Piasta Gliwice, 0-1, tym samym zdobywając pierwsze punkty w Ekstraklasie w tym sezonie.

Analiza i podsumowanie

Pomimo, że oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe, wydaje się, że ekipa gości będzie chciała jak najmniejszym nakładem sił zapewnić sobie wygraną z Podhalem. Kurs na zwycięstwo Pogoni jest stosunkowo niski, zatem skłaniamy się, aby postawić zakład na wygraną gości z handicapem. Mecze z udziałem Pogoni Szczecin w Ekstraklasie kończyły się ostatnio z dość niską ilością strzelonych bramek. W ostatnich czterech meczach padło ich zaledwie osiem. Podobną tendencję wykazują starcia drużyny Podhala. Zawodnicy z Nowego Targu wygrali swoje trzy dotychczas rozegrane mecze łącznym rezultatem 4-0. W związku z tym oczekujemy niskiego wyniku także w tym starciu.

Typy na mecz

„2” – @1.43 (forBET)  

„Poniżej 3.5 bramki” – @ 2.04 (forBET)